Showing 13–18 of 18 results

 • DEA TEA

  (English) MINT TEA

  Përmmbajtja: Çaj mente përdoret për qetsimin e sistemit nervor he lehtësimin e dhimbjenve të stomakut, të vjellurave, grzrave abdominale dhe fryrjeve te barkut.

 • DEA TEA

  (English) Green Tea

  Përmbajtja: Çaji jeshil redukton nivelet e kolesterolit në gjak. Heq dhjamin e barkut. Përdorimi i rregullt i Çajit ju mban në ekuilibër duke balancuar nivelin e sheqerit në gjak, po ashtu parandalon të gjitha dëmtimet e lëkures dhe rrudhat. Ka veti oksidante. Parandalon paraqitjen e sëmundjeve maligne.

 • DEA TEA

  (English) Forest Mountain FRUITS

  Përmbajtja: Frutat miks (trëndafil i egër, boronicë, sambuka)
  Ndihmon në parandalimn e shumë sëmundjeve të traktit respirator si gripi, turberkulozi etj.

 • DEA TEA

  (English) CHAMOMILE TEA

  Përmbajtja: Lule Kamomilë. Çaji kamomil i njohur për vetitë e tij relaksuese dhe qetësuses, lehtëson dhimbjet e fytit, bronket, ethet dhe infamacionin ne gojë. Konsumi i rregullt i kamomilit përmirëson tretjen dhe largon toksinat nga organizimin

 • DEA TEA

  (English) BLACK TEA

  Përmbajtja: Çaj i zi Cejloni. Çaji i zi përdoret për të trajtuar dhimbjet e kokës dhe për të parandaluar bllokimin e arterieve. Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene. Zbut barkqitjeten e shpeshtë, dhe është i efektshëm për koncentrim.

 • DEA TEA

  (English) ChAMOMIL WITH HONEY TEA

  Përmbajtja: Lule Kamomilë, Aromë mjaltë, Kokërreza mjaltë, Aromë vanilla. Çaji kamomil ndihmonë në dobësim, po ashtu ju redukton dhimbjet menstruale. Ka veti qetësuese të sistemit nervor. Konsumi i rregullt i kamomilit përmirëson tretjen dhe largon toksinat nga organizmi.